Плеврот черепичастий


Плеврот черепичастий (глива)-(Pleurotus eryngii) використовується в традиційній китайській медицині разом з іншими видами грибів і іноді рекомендується іншими альтернативними практикуючими лікарями. Дослідження показують, що деякі речовини, що містяться в грибах, дійсно мають потенціал в медицині, в тому числі в наступних областях: лікування деяких видів раку, противірусна активність, антимікробна активність, підтримка імунної системи, гормональна підтримка, зниження вмісту жирів, таких як холестерин, у крові.

Було показано, що протизапальний білок, виявлений в Плеврот черепичастий, званий PEP, знижує проліферацію клітин раку товстої кишки як в культурах тканин людини, так і у живих мишей, не пошкоджуючи нормальні клітини. В окремому дослідженні було показано, що багатий на поліфеноли екстракт з тих же видів грибів також поєднує протизапальні властивості зі здатністю вбивати ракові клітини товстої кишки, не пошкоджуючи нормальні клітини. В обох випадках ефект залежить від дози, тобто більш високі дози мають сильніший ефект. Обидві речовини мають принаймні деякий потенціал в лікуванні як раку товстої кишки, так і запального захворювання кишечника.

Онкологічні захворювання і їх прогресування, мають різні причини і фактори ризику і вимагають різного лікування. Невірно стверджувати, що речовина може «лікувати рак», просто тому, що воно допомагає від одного або декількох захворювань. При цьому речовини, витягнуті з Плевроту черепичастого, показали себе багатообіцяючими проти множинних видів раку як на клітинних культурах, так і на тваринних моделях, включаючи рак печінки і легенів і грудей.

Хоча гриб в цілому не тестувався для лікування раку, варто відзначити, що досліджуються кілька речовин, отриманих з цього виду, що дозволяє припустити, що вивчення цілого гриба може бути цікавим.

В одному дослідженні вивчалася здатність Плевроту черепичастого атакувати певні штами вірусу грипу і вірусу герпесу; гриб не був найпотужнішим з протестованих, але у нього є потенціал в якості противірусного агента.

Екстракт Плевроту черепичастого був протестований проти кількох типів бактерій і дріжджів, які були вирощені в чашках Петрі; екстракт вбив одні мікроорганізми, але не інші, показуючи обмежений, але реальний потенціал у якості протимікробного агента.

Багато відомих лікарські гриби містять β-глюкан, групу споріднених полісахаридів, які проявляють як протипухлинну, так і іммуноподдержівающую активність. В одному дослідженні порівнювали екстракти декількох видів грибів, приготовані з використанням гарячої води, щоб оцінити, який з них буде найкращим джерелом β-глюканов при приготуванні і вживанні в їжу; Плеврот черепичастий виявилася кращою з протестованих. Те ж дослідження також показало, що культивовані клітини, оброблені екстрактом, показали зміни, відповідні більшою імунної та протипухлинної активності. Інше дослідження показало додаткову групу пов'язаних з імунітетом змін в культивованих клітинах, оброблених β- глюканом, отриманим з порошкоподібного концентрату Плевроту черепичастого.

Плеврот черепичастий іноді продається як підсилювач тестостерону, крім інших можливих переваг. Дослідження дійсно припускають зв'язок з різними рівнями гормонів.

В одному дослідженні тестувалося використання використаного субстрату для грибів, вирощеного при культивуванні Плевроту черепичастого, як компонент корму для лосів. Тобто, рослинна речовина, на якому вирощували гриби, разом з рештою міцелієм додавалося в раціон кількох містяться в неволі лосів-самців, але не в раціони аналогічних контрольних тварин. Дослідники сподівалися знайти додаткове застосування відпрацьованого субстрату, який являє собою серйозну проблему утилізації в районах вирощування грибів. Субстрат виявився успішним як корм для лосів, і випробувані лосі показали поліпшення за кількома показниками здоров'я - у них також був вищий рівень тестостерону, ніж у контрольних тварин.

Зокрема, якщо гриб діє як ефективний підсилювач тестостерону у людей, можливо, жінки захочуть прийняти його з обережністю. Однак будь-яка така проблема, ймовірно, буде досить тонкою або обмежена людьми, які приймають екстракти, інакше гриб не був би такий популярний, як для кулінарного використання. Як завжди, найкраще ставити такі питання на розсуд практикуючих лікарів.

В іншому дослідженні перевірялося використання декількох речовин, виділених з Плевроту черепичастого, для лікування деяких естроген-залежних форм раку грудей. Зниження рівня естрогену є загальноприйнятим лікуванням деяких типів раку грудей, але дослідники хочуть знайти новий спосіб контролю естрогену, який має менше побічних ефектів. Деякі із з'єднань Плевроту черепичастого успішно пригнічує дію ароматази, ферменту, який перетворює андрогени (включаючи тестостерон) в естрогени. Хоча основна увага в дослідженні приділялася зниженню рівня естрогену, відповідне підвищення рівня тестостерону здається розумним. У дослідженні брали участь хімічні зразки, а не люди.

Зниження вмісту жирів, таких як холестерин, в крові.

Щурам з високим вмістом холестерину в раціоні давали порошкоподібний концентрат Плевроту черепичастого, щоб протестувати гриб як можливий засіб від високого рівня холестерину і ожиріння. Щури, які отримували гриб, показали значне зниження холестерину і поліпшення співвідношення «хорошого» і «поганого» холестерину, а також зниження загальної маси тіла.

Щури з високим вмістом холестерину також використовувалися в дослідженні Плевроту черепичастого в якості можливого засобу лікування діабету. У піддослідних штучно викликали діабет. У той час як тварини, яких годували грибами, які не демонстрували значне зниження загального холестерину, їх співвідношення «хорошого» і «поганого» холестерину покращився, їх маса тіла знизилася і, що більш важливо, рівень глюкози в крові значно знизився. Гриб не вилікував щурів, але обіцяє допомогти контролювати діабет в поєднанні з іншими методами лікування.

Оскільки гриб зазвичай вважається безпечним для вільного вживання, передозування цільної грибний тканини навряд чи стане проблемою. Для деяких харчових продуктів концентровані екстракти можуть бути небезпечними, навіть якщо сама їжа не є небезпечною, але до сих пір немає загальновизнаних попереджень для Плевроту черепичастого. Дійсно, багато досліджень були засновані на надії, що гриб може запропонувати альтернативні методи лікування, які будуть більш безпечними і матимуть менше побічних ефектів, ніж поточні стандартні ліки. Люди завжди можуть мати алергію або чутливість, яких немає у населення в цілому, і також можливо, що існують небезпеки, які ще не виявлені. Безпека Плевроту черепичастого не може бути гарантована при всіх можливих обставин для всіх.


Порівняння товарів (0)Показано з 1 по 2 із 2 (1 сторінок)